Lampy w stylu Glamour

 

Styl glamour jest szalenie modny. Kobiety go uwielbiają! Jego dekoracyjność, elegancja, blask – to coś, co zachwyca wiele osób. Oświetlenie w tym stylu cechuje się dekoracyjnymi elementami, fantazyjnymi formami oraz błyszczącymi elementami złota i srebra. Pełna elegancja i szyk! Jak przełożyć wizualną dekoracyjność tego trendu na wyposażenie małego mieszkanka? Umiar będzie dobrą wskazówką.

 

 

Lampy w stylu glamour

 

Blask. To chyba pierwsza myśl, którą mamy, gdy patrzymy na lampy w stylu glamour. Ilość kryształków, złotych i srebrnych elementów, często zestawione z eleganckim abażurem, oszałamiają dekoracyjnością. To z pewnością taki element wnętrza, który przyciąga wzrok i jest jego największą jego ozdobą.

 

             

 

Gdy mamy do dyspozycji przestrzeń dużego mieszkania lub domu, łatwiej nam będzie harmonijnie wkomponować w nim nawet bardzo efektowne elementy. Mając do dyspozycji mniejszą przestrzeń, z pewnością musimy przemyśleć wielkość i ilość dekoracji w stylu glamour.

 

 

 

 

Glamour nie tylko w apartamentach

 

Mając małe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, z pewnością możemy sobie także pozwolić na wprowadzenie kilku detali w stylu glamour. Gdy skomponujemy wszystkie elementy znajdujące się w pomieszczeniu z umiarem, wyeksponujemy tym samym te najbardziej dekoracyjne. Spokojne tło, umiar w ilości kolorów ścian i rodzaju mebli, redukcja ilości bibelotów, dają szansę na pełne  wyeksponowanie nowych efektownych detali. Pamiętajmy jednak, że zbyt wiele dekoracyjnych motywów stworzy wrażenie natłoku, przesady i złego smaku. A zatem: dozujmy dekoracje z umiarem.

 

 

Styl mieszany dobrze skomponowany

 

Styl glamour kojarzy się z ultrakobiecymi wnętrzami. Wystrój pełen blasku, dekoracji, blichtru – tak zazwyczaj wyglądały dotychczas wnętrza w tym stylu. Początkowo wszystkie elementy dekoracyjne w tym stylu nacechowane były wizualnym bogactwem. W tej chwili co raz więcej projektów czerpie inspirację z tego stylu, zamiast dokładnie go kopiować. Dzieje się to z korzyścią dla nowych projektów przedmiotów użytkowych, które wciąż ujmują dekoracyjnością, ale już nie onieśmielają wizualnym nadmiarem.

 

 

 

W tej chwili co raz więcej stylizacji wnętrz miesza styl glamour z innymi modnymi trendami. I jest to z pewnością ciekawy pomysł. Proste wyposażenie pomieszczeń w stylu industrialnym z elementami metalu i drewna ocieplą dekoracyjne elementy i stworzą ciekawy kontrast. Lampa o prostej, nowoczesnej formie, zdobiona kryształkami, doskonale może dopełnić surowe wnętrze industrialne. To trend, który wychodzi naprzeciw potrzebom przeciętnej rodziny, chcącej wypoczywać w przyjaznym i ciepłym wizualnie wnętrzu, bez nadmiernych udziwnień.

 

 

Nowy glamour

 

Co raz więcej modeli lamp pokojowych: żyrandoli i lamp stojących, tworzy kompilację modnych stylów. Elementy industrialne takich projektów zyskały na optycznej lekkości, a elementy glamour zostały uproszczone. Zestawione razem tworzą nowoczesną i bardzo oryginalną kompozycję. Sami zobaczcie!

 

 

 

Ewa

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *